Deze lessen zijn ontwikkeld i.s.m. Ben Bregman van Erfgoed Gelderland, cultuurcoach Kim Arntzen, vrijwilligerscoördinator Yvonne van der Burg – van der Vegt en Paul Ganzevles, die de lessen heeft gemaakt. Vorig jaar vonden er zeer geslaagde pilotlessen plaats met de Martinusschool uit Twello. Dit jaar staat het educatieteam van de Nijenbeek te popelen om nieuwe groepen te ontvangen.
Langs de IJssel, in onze mooie gemeente, ligt Ruïne De Nijenbeek. Ooit een trotse burcht in het hertogdom Gelre, nu een stille getuige van eeuwen strijd, macht, verval en natuur. De omgeving is nauwelijks veranderd sinds de middeleeuwen, en vormt het decor voor verhalen die tot de verbeelding spreken: van ridderlijke broedertwisten tot de bevrijding in 1945.
De lessen sluiten goed aan bij het thema Wonen en Bouwen dat door groep 6 worden behandeld. Tijdens de Erfgoedles gaan de leerlingen in groepjes aan de slag. Ze krijgen opdrachten die passen bij verschillende momenten uit de geschiedenis van De Nijenbeek. Zo kruipen ze in de huid van bouwers, archeologen, soldaten, schrijvers en boswachters. Ze leren hoe het kasteel werd gebouwd, wie er woonden, wat er gebeurde in oorlogstijd en welke dieren er nu leven in en rond de ruïne. De lessen zijn niet alleen leerzaam, maar ook leuk en actief. De kinderen gaan echt op ontdekkingstocht en beleven de geschiedenis op de plek waar die zich heeft afgespeeld.
Leerlingen leren niet alleen over het verleden, maar ook over hoe we nú naar archeologie, ecologie en het belang van erfgoedbehoud kijken. De Nijenbeek is niet zomaar een ruïne – het is een plek waar verhalen samenkomen en waar leerlingen zelf geschiedenis mogen schrijven.
Basisscholen kunnen zich aanmelden voor een Erfgoedles bij Kim Arntzen van Mens en Welzijn Voorst via mailadres k.arntzen@mensenwelzijn.nl. Erfgoedlessen vinden plaats in juli t/m oktober.

Neem voor meer informatie contact op met Kim Arntzen
Weten wat we nog meer voor je kunnen betekenen? Zoek in alle activiteiten en verhalen van inwoners!