Met een grote glimlach kijken Melle, Niek, Douwe, Taeke, Teun en Jelle terug op die vrijdagavond, inmiddels alweer bijna een jaar geleden. Die avond organiseerden de zes 12-jarige jongens uit de gemeente Voorst hun eigen Teenage Party in Pampus en met succes. Maar liefst zo’n 50 à 60 jongeren van 11 tot en met 16 jaar kwamen naar het feest met als thema après-ski.
Het begon allemaal bij een eerdere Teenage Party. “Wij waren op een feest en er waren maar 15 kinderen,” vertelt Melle. “Marjo (red. – voorzitter van stichting Pampus) stond bij de deur een beetje te kletsen en vroeg waarom we gekomen waren en wat we leuk zouden vinden. Toen zei ze: als jullie het leuk vinden, mogen jullie ook wel een keer zelf een feest organiseren.”
Dat hoefde ze geen twee keer te zeggen. “We dachten meteen: dat lijkt ons echt een tof idee,” zegt Melle. Sociaal werker Marije van Ingen sloot vanuit Mens en Welzijn Voorst aan voor de nodige ondersteuning en begeleiding. Er werd een appgroep aangemaakt, een datum geprikt en al snel zaten ze samen aan tafel bij Pampus voor het eerste overleg.
Tijdens het eerste overleg werd het thema bedacht. Al snel kwam Niek met het idee après-ski en dat vonden ze allemaal heel tof. Vanaf dat moment kwamen ze elke dinsdag na schooltijd bij elkaar. “We hebben eerst een projectplan gemaakt,” legt Melle uit. “Wat heb je allemaal nodig? Welke spullen? Hoeveel geld?” Samen met Marije keken ze wie waar goed in was, in de voorbereiding maar ook op de avond zelf. “Niek is goed in grapjes maken, dus die zetten we bij de garderobe,” vertelt Melle lachend.
Uiteindelijk werden de taken goed verdeeld. Jelle maakte een playlist én ontwierp flyers. Niek en Melle lieten de flyers printen bij het Voorster Nieuws. Natuurlijk werd ook de promotie zelf geregeld, via snapchat, facebook en instagram. Taeke en Melle speurden Marktplaats en Temu af voor kleding en attributen, zoals roze mutsen en skibrillen. Andere jongens gingen naar de kringloop voor extra versiering. Alles werd netjes geregeld. “Als we iets kochten, moesten we het bonnetje meenemen naar Marije. Dan controleerde zij het en mochten we een tikkie sturen,” vertelt Niek.
Vrijdag 28 november was ‘de grote dag’. De jongens waren al om half 5 bij Pampus om de laatste voorbereidingen te doen. Daarna even samen eten en vlak voor het begin kwamen ook de trotse ouders nog even kijken wat hun kinderen samen hadden neergezet!
De Pampus shirts werden aangetrokken en het was zover: het feest kon beginnen! Twee jongens stonden bij de garderobe, twee achter de bar en twee liepen rond om lege bekers op te halen en alles netjes te houden. Na een tijdje werd er onderling gewisseld. “Op een gegeven moment waren we de taakverdeling een beetje kwijt,” geeft Melle lachend toe. “Toen stond er maar één achter de bar en liepen er vijf rond.” Maar verder liep alles op rolletjes.
Melle: “Met z’n allen plezier hebben en dat er zoveel mensen kwamen.”
Niek: “Het was echt geweldig!”
Vooral achter de bar staan was favoriet. “Lekker ouwehoeren samen,” zegt Niek lachend. “Deed ik een half glas inschenken, beetje grapjes maken,” vult Melle aan.
Waar zijn ze het meest trots op? Daar hoeven ze niet lang over na te denken. “Dat er zoveel mensen zijn gekomen,” zeggen Melle en Niek tegelijk. “Van 15 naar 50 of 60 mensen!”
Er kwamen zelfs jongeren uit Apeldoorn. “Die kende ik niet eens,” zegt Melle verbaasd.
Veel bezoekers kwamen verkleed in het après-ski thema. Voor de leukste outfit waren er prijzen: twee meiden en een jongen wonnen een snoepzak en een muts. Ook dat hadden de jongens zelf geregeld.
Marije: “Zouden jullie dit nog een keer willen organiseren?” Melle: “Heel graag!”
Niek: “Ja zeker, maar ik ben nu wel heel druk met school.”
Eén ding is zeker: deze zes jongens uit de gemeente Voorst hebben bewezen dat je met enthousiasme, teamwork en een goed plan een geweldig feest kunt neerzetten!
Na het feest van de jongens volgde er dit jaar nog 2 groepen. Ook zij regelden alles zelf. Ze bedachten thema’s, maakten reclame, verzorgden de aankleding en hielpen mee met de uitvoering van de evenementen. Daarmee leverden zij een belangrijke bijdrage aan het succes van de Teenage Party’s bij Pampus. Dat bleek ook uit de grote opkomst: op de drukst bezochte avond verwelkomden zij ruim 140 jongeren.
De Teenage Party’s maakten onderdeel uit van de Maatschappelijke Diensttijd (MDT). Binnen dit traject zetten jongeren zich vrijwillig in voor hun omgeving, terwijl zij tegelijkertijd werken aan hun persoonlijke ontwikkeling. Zij doen nieuwe ervaringen op, ontmoeten anderen, versterken hun zelfvertrouwen en ontdekken hun talenten.

Neem voor meer informatie contact op met Marije van Ingen

Neem voor meer informatie contact op met Roos Hazelaar
Weten wat we nog meer voor je kunnen betekenen? Zoek in alle activiteiten en verhalen van inwoners!